"Kuchnia monitorowania"

"Kuchnia monitorowania"
fot. Zasoby Internetu

Grupa Kreatywna | 16-10-2016 20:29:29

...czyli, co i jak

Na początku „nowego monitorowania" chcemy przekazać nieco informacji dotyczących „kuchni" naszej pracy, aby przygotować czytelników do odbioru publikowanych materiałów i aby uniknąć ich rozczarowania...

Niektórzy czytelnicy „MK" pamiętają jeszcze formę i sposób dawnego „monitorowania", dlatego z góry przepraszamy, że w tej edycji będzie na pewno inaczej. Z racji określenia naszego głównego celu, jako „pomocy wójtowi Piechowskiemu w realizacji jego deklaracji wyborczych", głównie skupimy się na Gminie Kościerzyna.

Nie oznacza to jednak, że zupełnie zabraknie materiałów i wieści dotyczących spraw miejskich i powiatowych. Będą, jednak tylko wtedy, kiedy będzie wymagał tego „interes gminy", a konkretnie jeżeli temat będzie na styku spraw miejsko - gminnych, czy gminno - powiatowych. Same osoby starosty Alicji Żurawskiej i burmistrza Michała Majewskiego nie wzbudzają naszego zainteresowania... w kontekście „monitorowania".

To nasze szczególne nakierunkowanie na sprawy gminy i wójta Piechowskiego nie powinno dziwić naszych „starszych" czytelników, bo z racji określonych wyników wyborów w 2014 roku nie skrywaliśmy naszego niezadowolenia. Wtedy wójtowi Piechowskiemu „się upiekło", a my kończąc poprzednią edycję „MK" w „pożegnalnym materiale" pisaliśmy ->>>http://www.monitor-koscierski.pl/100_dni_zaufania,pnews,923.html

- „Najmniej podoba nam się, z naszego punktu widzenia, sytuacja polityczna w Gminie Kościerzyna, bo tam nadal rządzi wójt Piechowski i ma, co widać po wyborach prezydium i szefów komisji, większość w radzie gminy i nikłą opozycję. W takiej sytuacji „monitorowanie" byłoby wręcz niezbędne. I ubolewamy, bo nie będziemy tego czynili, a mamy przekonanie, że byłoby o czym pisać! Bo... „każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie".

Tak pisaliśmy ponad 2 lata temu, a od tego czasu sytuacja w tym względzie raczej się nie zmieniła. U nas jednak nastąpiła zmiana i dalej nie chcemy, z założonymi rękoma przyglądać się, jak Gmina Kościerzyna - gnuśnieje! Jesteśmy przekonani, że to rzadko dzisiaj używane słowo (>>>https://pl.wiktionary.org/wiki/gnuśny), najtrafniej odzwierciedla położenie Gminy Kościerzyna na tle innych samorządów i działań ich włodarzy.

I właśnie nasze „monitorowanie" ma pokazać, że może być inaczej - z korzyścią dla mieszkańców... i samego wójta Piechowskiego, który po II kadencjach (8 latach) może już być zmęczony i „wypalony".

A, jak wiadomo - „cel uświęca środki", więc będziemy stosowali różne środki, aby przekonać mieszkańców Gminy Kościerzyna, że mamy rację. Znajdą się więc w „MK" materiały pokazujące, nie tylko potknięcia wójta Piechowskiego, ale i mądre i rozsądne kroki innych włodarzy. Będziemy też analizowali dokumenty i uchwały podejmowane przez Radę Gminy Kościerzyna i komentowali ich znaczenie dla mieszkańców. W tym celu będziemy pisali do wójta Piechowskiego wnioski (dużo wniosków!) o udzielenie informacji publicznej i uważnie monitorowali gminne portale informacyjne.

Mniej będziemy skupiali się przy tym na przeszłości (tj. tych 6 latach sprawowania funkcji przez wójta Piechowskiego i jego ekipę), a bardziej na sprawach teraźniejszych, bo spora przerwa w „monitorowaniu" zrobiła swoje i szkoda czasu na zgłębianie historii, skoro tyle ciekawego dzieje tu i teraz.

Biorąc pod uwagę naszą wiedzę i doświadczenie z poprzedniej edycji „MK", (które jest spore, bo w czasie od 4 lipca 2011 roku do 14 grudnia 2014 zredagowaliśmy i opublikowaliśmy dokładnie 927 materiałów!) oceniamy, że nasza  praca jest raczej średniodystansowa.  Potwierdza to również nasz licznik, który dzisiaj wskazuje 762 dni do wyborów samorządowych (na jesieni 2018 roku), więc aby nie złapać od razu zadyszki zakładamy, że w ciągu tygodnia będziemy emitowali 2 materiały. Z czasem będziemy podkręcali tempo, zwłaszcza obserwując zachowanie przeciwników i pewnie im bliżej do mety, tym więcej będzie z naszej strony wysiłku i materiałów.

Nie zabraknie wśród nich i tych, które w specyficzny dla „MK" (sarkastyczno - ironiczny) sposób będą przedstawiały zaobserwowaną gminną rzeczywistość i nasze odczucia. Spodziewamy się więc, że wójt Piechowski i jego otoczenie (na czele ze słynnym, ale już nieco zapomnianym „doradcą do spraw specjalnych") nie dadzą nam spokojnie prowadzić naszego bloga społeczno-politycznego i zamiast zająć się kreatywną pracą w na rzecz gminy (która za to im płaci niemałe pensję, np. wójtowi Piechowskiemu 12.100 miesięcznie) zaczną nas „monitorować".

Równolegle z blogiem funkcjonować będzie nasz fanpage >>> https://www.facebook.com/Monitor-Kościerski-219120641460869/?fref=ts dlatego serdecznie zachęcamy do „lajkowania", aby zasięg MK systematycznie zwiększał się. Obecnie mamy 734 „polubienia" i mamy świadomość, że kliknięcie „Lubię to!" wiąże się nadal ze sporą odwagą cywilną. Liczymy jednak, że tych odważnych będzie przybywało!

Informujemy również, że oczekujemy na pomoc w prowadzeniu „MK" poprzez wysyłanie informacji i materiałów na naszą skrzynkę >>> redakcja@monitor-koscierski.pl Swego czasu było ich sporo i dzięki nim powstało kilkanaście ciekawych materiałów. Zachęcamy też do zamieszczania komentarzy pod publikowanymi materiałami, bo są „solą" każdego portalu i z nimi materiał „nabiera właściwego smaku".

W tym względzie przestrzegamy jednak, aby zachowywać umiar i dobry smak, bo umieszczanie treści obrażających lub naruszające prawa osób trzecich może narazić ich autorów na konsekwencje prawne. Byliśmy zobowiązani zawrzeć taką przestrogę, chociaż zauważyliśmy, że naszych czytelników cechuje duże wyczucie i kultura słowa :-)

Generalnie, bardzo będziemy się starali, aby ta nowa edycja „MK", nie była gorsza od tej pierwszej!

Grupa Kreatywna 

 

« powrót do Aktualności

Wyraź swoją opinię (17 opinii)

nie udało się Klikając 'wyślij' akceptujesz regulamin wysyłania opinii. Wyślij
Zawsze obiektywna "Grupa Kreatywna" środa, 19-10-2016, 20:14:14
Pachnie mi tu typowym hejtem rodem z kampanii parlamentarnej inicjowaną przez tylko "słuszną" partię. Taki styl chcecie przybrać? To dość słabe. Widocznie wasz kandydat na wójta jest tak słaby, że musicie się uciekać do tego typu zagrywek. Zakładając czysto hipotetycznie, że wasz "słuszny" kandydat wygra te wybory. Podejrzewam i słusznie, iż będzie taka sama stagnacja jak w mieście przez "słusznie" rządzącego "nic nie mogę". Zastanawiam się dlaczego nie będziecie zajmowali się burmistrzem i starostą? Czyżby romans "Grupy Kreatywnej" z tylko i wyłącznie "słuszną" partią? Jeśli chodzi o starostę to mogę jakoś to zrozumieć, bo jakoś sobie radzi, chociaż nie jestem jej fanem. Natomiast jeśli chodzi o burmistrza, który "nic nie może" nie chcecie się interesować, to dość podejrzane. Rodzi to, słuszne podejrzenie, że macie i to dość poważny romans z jedynie "słuszną" partią.
bolo środa, 19-10-2016, 08:33:33
dziś znowu kibel???
bolo wtorek, 18-10-2016, 09:48:48
a ja idę na kibel
CZYTELNIK wtorek, 18-10-2016, 06:14:14
I DUPA I NIE MA NIC DO KAWY. IDĘ Z PSEM NA SPACER
to nudą będzie wiało poniedziałek, 17-10-2016, 22:19:19
jak tylko o wójcie będziecie pisać...
Wyborca poniedziałek, 17-10-2016, 20:07:07
Chciałbym, żeby MK dopilnował, aby nasi samorządowcy mądrze wydawali nasze pieniądze. Ostatni przykład radnej Preisowej, która za nasze pieniądze jedzie prawie 2 tys km i sama nie wie ani nie potrafi wyborcom wyjaśnić po co pojechała, świadczy o niezbyt rozsądnym dysponowaniu miejskim budżetem.
Cress poniedziałek, 17-10-2016, 18:48:48
Jeżeli chcecie pisać to czego się boisz/boicie by podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem. Co to jest Grupa Kreatywna jakiś Gall Anonim. To wy prowadzicie oficjalnego bloga i chcemy wiedzieć kto się pod nim ukrywa a jeśli się ukrywa to dlaczego to robi. Jeśli chcecie być rzetelni to nie rozumiem tej anonimowości. Chyba, że jedynym Waszym zadaniem jest dołączenie do tzw. hejtu i pastwienie się nad jedną osobą w ramach jakiś osobistych urazów i żali.
rach ciach mach bo sobie na to zasłużył poniedziałek, 17-10-2016, 17:56:56
http://koscierski.info/wiadomosc,28196,Aleksander-Mach-odwolany-ze-stanowiska-dyrektora-PODRu.html
od zawsze z MK poniedziałek, 17-10-2016, 12:19:19
"To nasze szczególne nakierunkowanie na sprawy gminy i wójta Piechowskiego nie powinno dziwić naszych „starszych" czytelników"-a jednak dziwią i to mocno.Sory,ale odnoszę wrażenie,że to jest jakaś groźba,takie mam odczucia.To może nie MK a MG-Monitor Gminny??Oj,chyba idziecie o krok za daleko.Grupa Kreatywna nie uwzględniła faktu,że MK czytają głównie Kościerzacy,których sprawy gminne nie zawsze obchodzą,a z zapowiedzi wynika,że teraz MK będzie tylko piętnował wójta-oj,żeby to nie poszło w odwrotnym kierunku.Ludzie z zasady nie lubią takich gierek.Odnoszę wrażenie,że MK opuści spora grupa internautów,która nie będzie chciała uczestniczyć w prywatnych rozgrywkach-tak to widzę,więc dzielę się z własnymi przemyśleniami.Jestem stałym wiernym odbiorcą MK,ale w takiej sytuacji musimy się rozstać-żegnajcie
farmaceuta poniedziałek, 17-10-2016, 10:13:13
Piechowski kup sobie STOPERAN!
zdziwiony Stasiek poniedziałek, 17-10-2016, 10:07:07
MK specjalnie dla wójta??niebywałe-czy ma takie zasługi? czy tak komuś zalazł za skórę?czy ktoś ma ochotę na ten stołek?-jakie jest podłoże takiej decyzji??
ambitne plany poniedziałek, 17-10-2016, 09:06:06
2 artykuły tygodniowo. Może być wesoło
czytelnik zza swiatow poniedziałek, 17-10-2016, 08:20:20
Wojt Piechowski (jeszcze Wojt) na dobre rozpoczal juz kampanie wyborcza. Teraz na tapecie sa seniorzy i obchody Dnia Seniora, na ktory czesto zaprasza uwaga:wlasnie ten wspanialy Wojt Gminy Koscierzyna by w ich pamieci zostalo wlasnie jego nazwisko, jaki toon dobry. Redakcjo zajmijcie sie tym bo nie ma mnie na miejscu i nie moge. przepraszam za brak polskich liter.
CZYTELNIK poniedziałek, 17-10-2016, 06:44:44
Oj coś delikatnie zaczynacie. Miałem nadzieję, że dziś otworzę monitor przy porannej kawce i będę czytał newsy
Klient , 16-10-2016, 23:01:01
Konfiktu część dalszą.Pan Jażdźewki się nudzi na emeryturze?
kościerzak , 16-10-2016, 22:22:22
Grupa Kreatywna-to grupa,która zapewne chce pozałatwiać swoje prywatne konflikty z wójtem,ja faceta nie znam,w gminie nie mieszkam,więc nic mi po MK
Henio , 16-10-2016, 22:20:20
no to żegnaj MK-mnie sprawy gminne w ogóle nie interesują
Komentuj na bieżąco + dodaj wpis
nie udało się Wyślij

Co Cię gryzie ?

Masz problem i nie wiesz jak sobie z nim poradzić albo masz ciekawą informację
i chcesz się nią podzielić ?

Napisz do nas >>

Możesz liczyć na naszą reakcję !

Co o tym myślisz ?

Czy miasto i gmina Kościerzyna powinny opuścić ZGW?

Głosuj

Facebook - lubię to