Aktualności

to miejsce gdzie publikujemy krótkie informacje i artykuły odnoszące się do aktualnych zdarzeń na naszej kościerskiej scenie politycznej  

Ciągle im mało, mało, mało …

Ciągle im mało, mało, mało …

Redakcja | 24-11-2015 08:55:55

Związek Gmin Wierzyca to studnia bez dna. Ile by tam nie wrzucić pieniędzy podatnika, to ciągle im mało i mało. Jeszcze rok temu płaciliśmy za śmieci co dwa miesiące. Później co miesiąc. Potem większość zmuszona została do płacenia wyższych opłat. Teraz gminy, członkowie Związku, będą dopłacały setki tysięcy złotych „w celu zrównoważenia budżetu". Czy dalej będziemy udawać,  że wszystko jest w najlepszym porządku?

 

Skomentuj (22) więcej »

TAJNE/POUFNE, czyli …

TAJNE/POUFNE, czyli …

Redakcja | 10-11-2015 11:51:51

... o czym nam się nie mówi

Czy władze Związku Gmin Wierzyca wiedzą więcej niż chcą nam mówić? Czy za zmianami w Związku i ogromną podwyżką kosztów transportu śmieci kryje się coś więcej? Czy mogło dojść do poważnych nieprawidłowości? Dzisiaj zajmiemy się niezwykle ciekawą korespondencją  (w posiadanie, której weszliśmy)  pomiędzy Krystianem Kamieniem, nowym Przewodniczącym Zarządu Związku Gmin Wierzyca, a Sławomirem Szkoblem,  sekretarzem urzędu miasta.

Skomentuj (16) więcej »

Skoro było tak dobrze …

Skoro było tak dobrze …

Redakcja | 03-11-2015 16:39:39

 

... to czemu jest tak źle?!

Nie ulega wątpliwości, że osobowość i kompetencje szefa wpływają na funkcjonowanie firmy. Nie inaczej jest w przypadku Związku Gmin Wierzyca. Do niedawna prezesem Zarządu był Wojciech Pomin, który był przez Związek wysoko ceniony (i wyceniany). Skoro było tak dobrze, a szef świetnie oceniany, to czemu teraz jest tak źle?! Dzisiaj podejmujemy próbę częściowej odpowiedzi na to pytanie.

 

Skomentuj (41) więcej »

(PO)wyborcza łamigłówka..

(PO)wyborcza łamigłówka..

Redakcja | 30-10-2015 19:29:29

"Co by było, gdyby"...

Nie wszyscy lubią zajmować się liczbami i statystykami, ale większość interesuje, co takie liczby i słupki mogą powiedzieć. My z redakcyjnego obowiązku i zwykłej ciekawości popatrzeliśmy na wyniki wyborów parlamentarnych w naszym powiecie. I oprócz ciekawych zestawień prezentujemy też kilka naszych spostrzeżeń...

 

Skomentuj (33) więcej »

Złożyli protest i czekają, czekają, …

Złożyli protest i czekają, czekają, …

Redakcja | 22-10-2015 10:27:27

… a odpowiedzi jak nie było, tak nie ma!

Pan wójt Piechowski debatuje z radnymi gminy i miasta o uzdrowisku. Rozmawia o tym z Panem burmistrzem miasta. Raz mówi, że wydobycie żwiru w Rybakach (sołectwo Szarlota) tworzeniu uzdrowiska nie przeszkadza, innym, że jest niedopuszczalne. Tylko najbardziej zainteresowani mieszkańcy sołectwa Szarlota nie mogą doczekać się odpowiedzi na swoje obawy i postulaty.

Skomentuj (30) więcej »

Doigrali się!

Redakcja | 20-10-2015 08:03:03

Związek Gmin Wierzyca nie ma dobrej passy. Co rusz to „wtopa”, kompromitacja i obciach. Na tym forum było o tym aż za wiele. Na działania Związku oburzali się mieszkańcy, letnicy, a teraz dochodzą do tego radni. W gminie Kościerzyna domagają się wystąpienia gminy ze Związku. Z inicjatywą wystąpili radni Marcin Żurek i Rafał Jażdżewski. Sprawie nadano bieg.

 

Skomentuj (13) więcej »

Gminne Uzdrowisko

Gminne Uzdrowisko

Rafał Jażdżewski | 16-10-2015 11:13:13

Dzisiaj relacja ze spotkania w UG Kościerzyna w sprawaie uzdrowiska. Warto śledzić temat, tym bardziej, że informacji o co chodzi jest jak na lekarstwo. Szczególnie zainteresowani tematem powinni być mieszkańcy gminy Kościerzyna, bo jak wynika z prowadzonych rozmów, właśnie w gminie może dojść do najdalej idących zmian.

Skomentuj (32) więcej »

Wystarczył wniosek

Wystarczył wniosek

Redakcja | 14-10-2015 13:55:55

Gmina Kościerzyna dołączyła niedawno do grona kościerskich samorządów (miasta i powiatu) publikujących na swoich stronach protokoły z sesji. Nie kryjemy, że spora w tym nasza zasługa. Wystarczył jeden wniosek o dostęp do informacji publicznej i proszę. Chcieliście? Macie!

Skomentuj (23) więcej »

Złote myśli, cz. 3

Złote myśli, cz. 3

Redakcja | 12-10-2015 07:29:29

Uzdrowiska jeszcze w Kościerzynie nie ma, a już są „efekty lecznicze”. Nowe informacje, nowe fakty leczą nas ze … złudzeń. Na 12 października zaplanowano spotkanie radnych miasta i gminy w sprawie uzdrowiska. O planach takiego spotkania była już na Radzie Gminy mowa wielokrotnie. Na takim spotkaniu radni chcieliby uzyskać szereg ważnych informacji i rozwiać kilka wątpliwości. A te po kolejnych sesjach w gminie rosną.

Skomentuj (21) więcej »

Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?!

Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?!

Redakcja | 07-10-2015 12:01:01

Związek Gmin Wierzyca nie dość, że mało kompetentny, jak się okazuje, również mało kulturalny. Obywatele mając do tego pełne prawo zadaje Związkowi pytania, a Związek? Związek ma obywatela „tam, gdzie pan może pana majstra w … pocałować”. Dzisiaj list otwarty Pana Marcina Żurka – radnego, sołtysa i społecznika. Wielce pouczający.

Skomentuj (21) więcej »
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Komentuj na bieżąco + dodaj wpis
nie udało się Wyślij

Co Cię gryzie ?

Masz problem i nie wiesz jak sobie z nim poradzić albo masz ciekawą informację
i chcesz się nią podzielić ?

Napisz do nas >>

Możesz liczyć na naszą reakcję !

Co o tym myślisz ?

Jak oceniasz pracę Burmistrza Michała Majewskiego?

Głosuj

Facebook - lubię to