Felietony

w tej zakładce zamieszczamy dłuższe teksty (felietony, wywiady, opinie itp.), które są obszerniejsze od codziennych informacji, jednak warte przeczytania !

Tu również mogą być publikowane Wasze materiały nadesłane do Redakcji.

Zacni Goście w Kościerzynie!

Zacni Goście w Kościerzynie!

Sami swoi | 14-06-2016 21:04:04

Kaszubi z gościnności słyną. Szanowny Czytelniku, czy wiesz kto nas odwiedza?

Skomentuj (6) więcej »

Bogowie życia i śmierci

Bogowie życia i śmierci

Sami swoi | 04-06-2016 13:43:43

Dzisiaj skupimy się na „naszym" „specjalistycznym" szpitalu w Kościerzynie. Pewnie każdy z nas miał w jakiś sposób z nim kontakt. Może coś sam na jego temat powiedzieć, czy też napisać! Mówi się nam, że służba zdrowia to nasza służba i trzeba o nią dbać i wspierać jako mieszkańcy Kościerzyny, czy jej okolic - to nasz szpital i dla nas pracuje, leczy i ratuje nasze życie, godziwie pozwala odejść do Ojca Niebieskiego. Naszym zdaniem jest tam wielu wspaniałych ludzi, jednak koło nich są i tacy co rujnują ten wspaniały wizerunek. Jakie Wy macie o nim zdanie? Co wam utkwiło w pamięci po wizycie w „naszym specjalistycznym" szpitalu?

 

 

Skomentuj (15) więcej »

Po co nam to było?

Po co nam to było?

Sami swoi | 01-06-2016 23:15:15

Wszystko w Kościerzynie robi się z myślą o mieszkańcach. Budujemy "Orliki", place zabaw i od czasu coś poważniejszego, jak oczyszczalnie ścieków. Jak używać tych obiektów? W jaki sposób zabezpieczyć środki finansowe na ich poprawną działalność. Czy zawsze trzeba sięgać do kieszeni mieszkańca Kościerzyny? A co w zamian?

Skomentuj (8) więcej »

Kogo reprezentuje Burmistrz Michał Majewski?

Redakcja | 09-05-2016 11:05:05

koscierski.info

Skomentuj (22) więcej »

To się nie mogło udać!

To się nie mogło udać!

Krzysztof Jaroniec | 06-05-2016 13:41:41

-czyli zimny prysznic, ale dla władzy!

3 maja br. Ruch Sąsiedzki REMUS z Bractwem Kurkowym i pozostałymi organizatorami stworzyli wspaniałą atmosferę na corocznym patriotycznym pikniku na terenie Strzelnicy. Niestety mało kto o tym dowie się, a przekaz medialny z tej imprezy jest żaden lub sugerujący, że impreza się nie udała z powodu ulewnego deszczu. Ot nasze kościerskie takie piekiełko!

 

 

Skomentuj (9) więcej »

Obłuda burmistrza Michała Majewskiego

Obłuda burmistrza Michała Majewskiego

Krzysztof Jaroniec | 17-04-2016 18:37:37

Na portalu koscierzyna24.info w dniu 15.04.2016 r. ukazał się wywiad z burmistrzem Michałem Majewskim. W jakim celu? Burmistrz chciał przedstawić sprawozdanie ze swojej działalności mieszkańcom i odeprzeć zarzuty stawiane mu przez radnych, a także stawiane mu przez komentatorów życia politycznego. Mówią oni, że niewiele się dzieje w naszym mieście. Nie omieszkał poruszyć tematu związanego z moją osobą, a przy tym sam „udał Greka". Więc pozwólcie drodzy Czytelnicy, że odniosę się w swoim imieniu i odsłonię Wam „drugą stronę medalu".

 

 

Skomentuj (16) więcej »

BURMISTRZ W OGNIU PYTAŃ

BURMISTRZ W OGNIU PYTAŃ

Redakcja | 05-04-2016 18:06:06

Czyli „gorąca” sesja Rady Miasta….

Mamy wrażenie, że Burmistrz Michał Majewski nie panuje nad tym co dzieje się w Urzędzie, Jednostkach i Spółkach Miasta. Na sesjach Rady Miasta coraz więcej pytań zadają Radni, a Burmistrz ma kłopoty z udzielaniem odpowiedzi. 

Skomentuj (71) więcej »

Poszukiwany (Mister) – Poszukiwana (Miss)!

Poszukiwany (Mister) – Poszukiwana (Miss)!

Redakcja | 29-03-2016 10:34:34

W naszym pięknym mieście odbył się niedawno szumnie ogłaszany Casting (przez duże Ce) Miss i Misterów Pomorza. Otrzymaliśmy wspaniałe recenzje i barwne relacje z tego wydarzenia i w związku z powyższym postanowiliśmy nie popełniać grzechu zaniedbania i  podzielić się przeżytymi emocjami z naszymi Czytelnikami.  

Skomentuj (9) więcej »

„Bob Budowniczy”* poszukiwany

„Bob Budowniczy”* poszukiwany

Redakcja | 12-02-2016 09:43:43

Kościerzynie przybyła nowa „atrakcja turystyczna". To budowa obwodnicy miasta. Czasami można na niej spotkać więcej „zwiedzających" niż budowniczych,  chociaż tych ostatnich jest sporo. Tabuny radnych, urzędników i kościerskich VIP-ów kręcą się po budowie i ... robią zdjęcia, tysiące zdjęć!

 

 

Skomentuj (31) więcej »

W obronie demokracji...

W obronie demokracji...

Krzysztof Jaroniec | 27-01-2016 08:50:50

czyli co kryje kod polityczny w Kościerzynie?

Ostatnio wiele się mówi w Polsce na temat demokracji, o zagrożeniach jej i utraty wolności przez obywateli. Zapewne wiecie, że demokracja to dyktat większości ludzi aktywnych w wyborach. A jak z tą demokracją jest w Kościerzynie?  Czy nie została ona zachwiana? 

 

 

Skomentuj (28) więcej »
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Komentuj na bieżąco + dodaj wpis
nie udało się Wyślij

Co Cię gryzie ?

Masz problem i nie wiesz jak sobie z nim poradzić albo masz ciekawą informację
i chcesz się nią podzielić ?

Napisz do nas >>

Możesz liczyć na naszą reakcję !

Co o tym myślisz ?

Czy miasto i gmina Kościerzyna powinny opuścić ZGW?

Głosuj

Facebook - lubię to