Który prawdziwy?

Który prawdziwy?
fot. Zasoby Internetu

Wścibski Ryszard | 16-02-2017 19:37:37

...niekończąca się opowieść, cz. 4

Dzisiaj posumujemy (ale nie kończymy, bo w znacznie poważniejszej formie do tematu wrócimy) cykl tekstów „...niekończąca się opowieść" o bałaganie panującym w gminie i braku poszanowanie dla Statutu Gminy. Prosta czynność, jaką jest zaproszenie radnych gminy na posiedzenie komisji stałych Rady Gminy, przerosła obecne władze naszego „ulubionego" samorządu...

Z tekstów w Monitorze mogliśmy dowiedzieć się, że „normą" jest zwoływanie komisji Rady Gminy w trybie naruszającym Statut Gminy Kościerzyna (http://www.monitor-koscierski.pl/w_transparentnej_gminie,pnews,1058.html ).

Dowiedzieliśmy się, że takich przypadków (zwołania komisji przez osobę do tego nie uprawnioną) w bieżącej kadencji było 36 (!), chociaż Przewodniczący Rady doliczył się zaledwie... 17-tu! (http://www.monitor-koscierski.pl/w_transparentnej_gminie_koscierzyna_cz_6,pnews,1069.html ).

Dowiedzieliśmy się, że na proste pytania: „o wskazanie ile razy zaproszenia na spotkania komisji stałych Rady Gminy podpisywane były przez osobę nie będącą przewodniczącym lub wiceprzewodniczącym danej komisji" wójt nie odpowie „ile razy", bo to, zdaniem wójta, należy do Przewodniczącego Rady . Wójt nie przekaże też wniosku o udzielenie odpowiedzi do Przewodniczącego Rady, bo „ ...udzielił na nie odpowiedzi", chociaż „ile razy" nie odpowiedział (http://www.monitor-koscierski.pl/w_transparentnej_gminie_cz_4,pnews,1067.html ).

Dowiedzieliśmy się, że wykonanie kopii zaproszeń na komisje stałe Rady Gminy, to „niezwykle skomplikowana" czynność i potrzeba na nią aż ... 23 dni, chociaż wykonanie skanów mogło potrwać, naszym zdaniem, tak ok. godziny. Samo dojście do tego, że to tak „niezwykle skomplikowana" czynność, też trwało długo, bo (z naruszeniem ustawy o dostępie do informacji publicznej) informowano o tym wnioskodawcę po... 18 dniach.

Co więcej... Dowiedzieliśmy się, że w sprawie wykonania kopii zaproszeń na komisje decyzje podejmujepracownik" (taki gminny szeregowiec), a wójt (czyli generał trzymając się terminologii wojskowej) te decyzje bez problemu  firmuje podpisując się pod, kompromitującymi Urząd Gminy, odpowiedziami (http://www.monitor-koscierski.pl/wojt_sekretarka_pracownika,pnews,1071.html ).

Kończąc, to króciutkie podsumowanie przygotowaliśmy dla Państwa drobną zabawę. Poniżej skany podpisów osoby zapraszającej radnych na komisje stałe Rady Gminy Kościerzyna. Prosimy o zapoznanie się z nimi i wskazanie:

Który podpis na zaproszeniu jest zgodny ze Statutem Gminy Kościerzyna?

1.   Może?

2.   Raczej nie...

3.   Chyba nie?

4.   Zdecydowanie nie!

5.   Żaden z powyższych..., bo Andrzej Bober nie jest przewodniczącym ani wiceprzewodniczącym jakiejkolwiek komisji Rady Gminy i zgodnie ze Statutem nie powinien zwoływać komisji.

Życzymy udanej zabawy. A wyniki tej sondy prosimy wpisać w komentarzach poniżej.

                                                      c.d.n

                                                                                                             Wscibski Ryszard

 

« powrót do Aktualności

Wyraź swoją opinię (8 opinii)

nie udało się Klikając 'wyślij' akceptujesz regulamin wysyłania opinii. Wyślij
wstyd poniedziałek, 20-02-2017, 20:41:41
taki krytykant poprzednika a teraz pozwala żeby w gminie ciagle coś zgrzytało,ciągle jakieś błędy .Feeee tak dbać o wizerunek gminy -totalna bylejakość
do Kartuz, do Kartuz poniedziałek, 20-02-2017, 10:40:40
Nieoficjalnie mówi się o przeniesieniu kościerskiego wydziału ZUS-u do Kartuz - http://koscierski.info/wiadomosc,29546,Koscierski-ZUS-zostanie-przeniesiony-do-Kartuz-Samorzadowcy-zapowiadaja-walke.html. ZUS do kartuz, Sąd Pracy do Kartuz. Nawet Nadolny (z gminy Kościerzyna) pracuje w Kartuzach. Kościerzyna w likwidacji?
Bobo poniedziałek, 20-02-2017, 08:12:12
bo Bober bardzo słabym przewodniczącym jest!
Karol , 19-02-2017, 13:15:15
Wyciągacie takie drobne potknięcia, a z drugiej strony odbierają to jak wielki atak, widać jest coś na rzeczy. W Skorzewie mówią, że Andrzej Bober juz obrósł w pióra. Widać każdy przewodniczący tak ma.
ha ha piątek, 17-02-2017, 08:58:58
Jakie literówki, kto u was te teksty pisze? Już w pierwszym zdaniu błąd, nie ładnie...
Remis? piątek, 17-02-2017, 08:07:07
Każda strona ma swojego Ryśka. Grzesio wójt, Ryska z parteru. Monitor Ryśka wścibskiego. W wymianie ciosów na razie remis ze wskazaniem na Monitor.
Pytanko na śniadanko piątek, 17-02-2017, 07:59:59
Co na to radni? Tolerują to czy coś z tym zrobią? A może wystarczy im kawka i dietka na konto i nic więcej ich nie interesuje?
nr 5 czwartek, 16-02-2017, 20:04:04
I jechać z tym do prokuratury!
Komentuj na bieżąco + dodaj wpis
nie udało się Wyślij

Co Cię gryzie ?

Masz problem i nie wiesz jak sobie z nim poradzić albo masz ciekawą informację
i chcesz się nią podzielić ?

Napisz do nas >>

Możesz liczyć na naszą reakcję !

Co o tym myślisz ?

Czy miasto i gmina Kościerzyna powinny opuścić ZGW?

Głosuj

Facebook - lubię to