Kuriozalny wywiad, czyli…

Kuriozalny wywiad, czyli…
fot. Zasoby internetowe

Krzysztof Jaroniec | 15-02-2016 18:54:54

Wiceprezes nie wie, co robi jego stowarzyszenie.

W związku z opublikowaniem w dniu 12.02.2016 roku na jednym z kościerskich portali kuriozalnego wywiadu pod tytułem "Nie czuję się zdrajcą" z Jackiem Konkolem, asystentem Burmistrza Miasta Kościerzyny, jednocześnie wiceprezesem Ruchu Sąsiedzkiego REMUS, publikuję obszerne fragmenty sprostowania (wraz z moim komentarzem) do tego materiału.

 

Materiał pod tytułem „Nie czuję się zdrajcą" w moim przekonaniu uchybia zasadom staranności i rzetelności.

Przedstawione w nim informacje na temat Ruchu Sąsiedzkiego REMUS i mojej osoby są bowiem w przeważającej mierze nieprawdziwe i nieścisłe. O wyjątkowym braku rzetelności świadczy podanie nieprawdy odnośnie tak oczywistego faktu, jakim jest zarzut braku działalności Ruchu Sąsiedzkiego REMUS w roku 2015.

Artykuł jest według mnie szczególnie krzywdzący - godzi w autorytet, wiarygodność i sensowność Naszych ponad trzyletnich, społecznych działań.

Poniżej publikuję obszerne fragmenty sprostowania złożonego w redakcji, która opublikowała ten wywiad W DNIU 12.02.2016 r.


Krzysztof Jaroniec


SPROSTOWANIE

W wywiadzie pod tytułem „Nie czuję się zdrajcą" opublikowanym w dniu 12 luty 2016 roku na portalu kościerskim, podano do opinii publicznej nieprawdziwe informacje wymagające sprostowania, między innymi padają następujące słowa:


1.         Pan Krzysztof Wencki:"... Był pan asystentem Krzysztofa Jarońca"


Sprostowanie:

Nieprawdą jest, że Pan Jacek Konkol był moim asystentem. Oświadczam, że nigdy w jakiejkolwiek prowadzonej przeze mnie działalności czy społecznej, czy zawodowej Pan Jacek Konkol nie pełnił funkcji asystenta.


2.     Rozmawiając o Ruchu Sąsiedzkim REMUS słyszymy taki fragment rozmowy:

Pan Krzysztof Wencki : „... Miało działać prężnie, tak, tak prężnie jak przed wyborami miało działać i po wyborach, bo pytaliśmy Krzysztofa Jarońca - nie to jest Ruch z dużą przyszłością, z zaangażowaniem, z potencjałem, a po wyborach"

Jacek Konkol: „dokładnie"

Krzysztof Wencki : „Nie słychać o ruchu"

Jacek Konkol: "Dokładnie...."


Sprostowanie

Nie jest również prawdą, że Ruch Sąsiedzki REMUS nie działał w 2015 r. Ruch nasz działał i działa bez większych zmian. W 2015 r. uczestniczył w co najmniej 10 imprezach, co jest ilością podobną co do imprez organizowanych w roku wyborczym, czy w latach poprzednich.


3.     Pan Krzysztof Wencki stwierdza, że „Ktoś tam był jakby przewodzącą osobą i to był Pan Jaroniec, ale skoro on nie ma jakby chęci i kontynuacji dalej, to szkoda zaprzestania tej idei"


Sprostowanie:

Nie prawdą jest twierdzenie, że ja, Krzysztof Jaroniec nie mam chęci i nie chcę kontynuować pracy w Ruchu Sąsiedzkim REMUS. Miałem, mam i zapewne będę miał energię i pomysły do prowadzenia Ruchu Sąsiedzkiego REMUS, jak i zapewne pozostali członkowie stowarzyszenia, a w szczególności członkowie zarządu. Natomiast Jacek Konkol formalnie nie złożył rezygnacji z wiceprezesa i członka ruchu, jak to zrobi to będzie nam żal, ale damy sobie radę.  Tym niemniej faktem jest, że od czerwca 2015 roku nie udzielał się w pracy Ruchu Sąsiedzkiego REMUS.


4.     Pani Marta Gerbatowska w wywiadzie mówiąc dalej o działalności Ruchu Sąsiedzkiego REMUS stwierdza:

„Bo jednak od wyborów żadnego spotkania nie było"


Sprostowanie:

Nie prawdą jest, że nie odbyły się żadne spotkania. Od wyborów samorządowych uczestniczyliśmy w co najmniej 10 wydarzeniach.


Zwracam uwagę, że portal, który opublikował wywiad sam o niektórych imprezach informował i przygotowywał z nich materiały.


5.     W wywiadzie pada skandaliczne pytanie będące sugestią:

Pan Krzysztof Wencki : „Pan Jaroniec wie Pan, jak mówi na Pana, że jest Pan zdrajcą..."


Sprostowanie

Nie prawdą jest, że nazwałem Pana Jacka Konkola zdrajcą. Nigdy publicznie jak również w rozmowach prywatnych nie nazwałem Pana Jacka zdrajcą. Nie zamierzam tego również robić w przyszłości. Nie kryję swojego rozczarowania postawą Pana Jacka, ale uznaję jego prawo do odmiennej oceny rzeczywistości. (z którą kompletnie się nie zgadzam). Jednak to nie jest powód do sugerowania tak skrajnie negatywnych ocen jak „zdrajca". Raz jeszcze podkreślam nigdy Pana Konkola tak nie określiłem, nie oceniłem. Sugerowanie tego uważam za grubą nieprzyzwoitość.


6.     Podobne nieprawdziwe sugestie padają w tekście zapowiadającym wspomniany wywiad:

„Dlaczego działalność ruchu zamarła po wyborach?"


Sprostowanie:

Nie prawdą jest, że działalność Ruchu Sąsiedzkiego REMUS zamarła po wyborach. Ruch sąsiedzki REMUS uczestniczył w ponad 10 imprezach na terenie powiatu kościerskiego.


W wywiadzie padają również liczne oceny wypowiadane przez Pana Jacka Konkola, a dotyczące mojej osoby jak i Ruchu Sąsiedzkiego REMUS, z którymi się absolutnie nie zgadzam. Są to jednak prywatne, subiektywne oceny asystenta burmistrza Michała Majewskiego. Wobec powyższego pomijam je.


Uważam, że członkom zarządu i członkom Ruchu Sąsiedzkiego REMUS tym wywiadem wyrządzono wielką krzywdę. Przypisywane w wywiadzie intencje w działaniu Ruchu Sąsiedzkiego REMUS nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością.


Powyższe oświadczenie jest odparciem zarzutów, które godzą w moje jak i Ruchu Sąsiedzkiego REMUS dobra osobiste.
Z wyrazami ubolewania

Krzysztof Jaroniec


PS

Dla zainteresowanych tematem, w szczególności dla Pana Wiceprezesa stowarzyszenia Ruchu Sąsiedzkiego REMUS Jacka Konkola publikujemy w poniższych linkach do pobrania drobną część materiałów oceniających naszą pracę w roku 2015, w którym podobno nie działaliśmy.


http://www.monitor-koscierski.pl/prodmin/files/kdk_179.jpg

http://www.monitor-koscierski.pl/prodmin/files/Powiat_180.jpg

 

 

 

 

« powrót do Aktualności

Wyraź swoją opinię (42 opinie)

nie udało się Klikając 'wyślij' akceptujesz regulamin wysyłania opinii. Wyślij
KTOŚ czwartek, 03-03-2016, 07:49:49
Nie wchodząc w szczegóły tej zapewne zawiłej kłótni... faktem jest, że RS REMUS był na przykład obecny w 2015 roku (po wyborach) na dwóch imprezach w Łubianie - sam na nich byłem. Nie wiem czy byli jeszcze gdzieś indziej, ale w Łubianie z pewnością 2x. Nie można więc mówić, że niczego nie robią. Najlepszą opinią i pochwałą były uśmiechy i radość dzieci, po zjechaniu ze zjeżdżalni... Ale to przecież takie polskie - jak ktoś coś dobrego robi, to trzeba go gnoić. A odnośnie wyborów - a kto bronił innym kandydatom stworzenia takiego ruchu? A no wyłącznie ich "głowy" - bo trzeba mieć pomysł ... :-)
do Krzysztofa środa, 24-02-2016, 07:30:30
panowie majewski i konkol zrobili Ci złą reklamę aby przejąć Ruch Sąsiedzki REMUS. Zaatakowali Cię abyś już nigdy nie startował w wyborach. Takie metody są haniebne!
do Krzysia poniedziałek, 22-02-2016, 18:00:00
do Krzysia, na razie bez nazwiska: NIe widzisz,że kipisz nienawiścią? Jest Wielki Post, czas coś przemyśleć. Co się z Tobą chłopie dzieje? Masz jakąś obsesję? Przecież masz zczego żyć? Czego pragniesz,władzy, pieniędzy? To Cię zgubi !
aby czas nie zatarł ... , 21-02-2016, 23:16:16
wszystko to wina majewskiego: sam POmysłu NIE ma i dzieci do władzy dopuszcza konkol skończ: ośmieszasz się i stanowisko które ci powierzono. leniwy Krzyś: artykuły kurzą się od starości...ten MK nie dorasta do poprzedniego oszołomy: przestańcie ujadać jaca ma tyle wspólnego z lodowiskiem: co ma wspólnego z PISem czyli NIC lodowisko: i jacka ha Lodowisko: Imprezę na rynku udało się zorganizować dzięki dobrej współpracy miasta, banku i radia. Niestety konkol i majewski NIC nie mają: WSPÓLNEGO z bezpłatnym lodowiskiem. Za to mają dużo wspólnego z POdwyżką za wodę i kanalizację oraz aferą przedszkolną. A ja myślałem, że burmistrz to Michał a nie Ja ...: Ale jaja Dziękujemy: Panie Jacku za lodowisko na rynku, super sprawa
bojkot sobota, 20-02-2016, 09:23:23
uważam,że należy zbojkotować "przesłuchania" i podziękować autorowi.On specjalnie napuszcza ludzi na siebie.okłamał widzów mówiąc,że pan Jaroniec nazwał pana Jacka "zdrajcą".Niewiarygodny "dziennikarzyna" niech robi przesłuchania sam z sobą bo on wszystko wie najlepiej
EMERYT sobota, 20-02-2016, 09:19:19
LORD KOSZTOWNY Z KARINĄ,KASIĄ I OLUSIEM ZACIERAJĄ RĘCE-WASZE SPORY IM BARDZO PASUJĄ
do apel do dwóch panów sobota, 20-02-2016, 08:23:23
Ze Ty zaliczasz to twoja sprawa,a Ci dwaj Panowie to osoby publiczne,i mają wyższe aspiracje i szczytne cele.
apel do dwóch panów piątek, 19-02-2016, 16:17:17
panie Jaroniec i panie Konkol-przestańcie zajmować się sobą jak dwie nie wyżyte baby.Jak czegoś wam brakuje to zaliczcie jedną z tych co stoi na szosie w kierunku Łubiany i dajcie wreszcie spokój
do mam wrażenie piątek, 19-02-2016, 10:45:45
nie Majewski a Lord Kosztowny!!!!!!!!!!!!!
Do poniżej piątek, 19-02-2016, 08:59:59
pełna zgoda. Dodam, że pan Konkol od pierwszych dni bycia asystentem nie zajmuje się Burmistrzem ale próbuje siebie lansować jako polityka którym nie jest. Cechy charakteru Konkola całkowicie go dezawuują.
Kościerskie piekiełko piątek, 19-02-2016, 08:41:41
Rzeczywiście wywiad kuriozalny. Ruch Sąsiedzki, jak w wywiadzie się sugeruje, potrzebny był niektórym, i był wykorzystany w celach wyborczych. Ale z tego co wiem to pan Jacek właśnie na wyborach najbardziej skorzystał. Został asystentem burmistrza, którego razem, z krytykowanym obecnie Jarońcem, poparł w II turze! Jeżeli ktoś odniósł korzyści to, moim zdaniem, właśnie Kąkol. To właśnie Jacek Kakol, po wyborach, po tym jak został asystentem burmistrza zaprzestał działalności w Ruchu i złożył rezygnacje z wiceprezesa. Dzisiaj kieruje krytykę pod adresem K. Jarońca, który nie tylko na wyborach nic nie zyskał ale do Ruchu dokłada ze swoich. Kto Ruch sąsiedzki zna ten dobrze wie, że Jaroniec dokłada do niego ze swoich prywatnych środków. Więc dość ściemniania. Moim zdaniem J. Kąkol zarzuca Jarońcowi to co sam by chciał zrobić. Tj. przejąć Ruch Sąsiedzki i uczynić z niego trampolinę do dalszej swojej kariery. Brzydko się panie Jacku bawisz. Fałsz intencji widoczny jest gołym okiem. Mnie to po prostu brzydzi. I takie jest moje, subiektywne zdanie. Kropka!
mam wrażenie czwartek, 18-02-2016, 21:44:44
że za wszystkim stoi Burmistrz Majewski któremu jest na rękę zamieszanie odciągające uwagę od jego miernych rządów
Żałosne są te ataki na pana Jarońca czwartek, 18-02-2016, 21:41:41
nie wiem dlaczego pan Konkol atakuje ale gdyby chciał rozwijać stowarzyszenie Ruch Sąsiedzki to by go nie rozwalał od środka. Mam nadzieję, że pan Konkol się opamięta.
PiS a Michał Majewski czwartek, 18-02-2016, 20:38:38
Burmistrz Michał Majewski traci wiarygodność. POprzez swoją bierność rozwala całą organizację PiS w Kościerzynie. A jeszcze ta sprawa!
do pana Jarońca czwartek, 18-02-2016, 20:19:19
kto za panem stoi i tak nierozsądnie panu doradza??te pana artykuły i sprostowanie na 24 są zupełnie zbędne i nie przysporzą panu pozytywnej renomy,a wręcz przeciwnie.Nie osiągnie pan niczego taką postawą-jedynie zniesmaczenie wśród ludzi,którzy kiedyś pana powazali za działalność w ruchu sąsiedzkim.Pana walka O NIC z kolegą jest poniżej pasa-po co pan to robi??szkodzi pan tylko sobie
knap w krótkich gaciach czwartek, 18-02-2016, 20:15:15
tak nazywam autora tego artykułu-panie Jaroniec,tak nie zachowuje się poważny,dorosły facet. Dobrze,że nie został pan burmistrzem,gdyż to byłaby totalna porażka,skoro w tej chwili tak bardzo panu doskwiera pan Konkol w roli asystenta burmistrza
do poniżej FAKT! środa, 17-02-2016, 14:35:35
rolą asystenta jest zorganizować spotkanie i zadbać by burmistrz był na nim punktualnie. Rolą asystenta jest przygotować burmistrza na spotkanie....z tym jest masakra! Rolą asystenta jest służyć pomocą i dbać o wizerunek burmistrza a NIE SWÓJ.
jacek placek środa, 17-02-2016, 08:23:23
strzał w stopę pana asystenta. Takich leszczy nie powinni puszczać przed kamerę.
ciekawe? środa, 17-02-2016, 07:40:40
jak długo jacuś "skromny" będzie pracował w Urzedzie
Marcin wtorek, 16-02-2016, 17:38:38
lepiej późno, niż wcale. Media przemówiły. Pewnie dlatego, że to Liniewo a nasza gmina to już przy okazji http://koscierski.info/wiadomosc,25330,Koscierzyna-i-Liniewo-kolejne-gminy-ktore-rozwaza-wyjscie-z-ZG-Wierzyca.html
hi hi hi wtorek, 16-02-2016, 14:28:28
Jacek nie jest nawet leszczem. No może płotką.
ha ha ha wtorek, 16-02-2016, 12:12:12
ale jaja jacek nerwowo nie wytrzymuje. jacek ty myślałeś, że byłeś figurą czy pionkiem?
zazdrość wtorek, 16-02-2016, 12:09:09
zazdrość zżera Cie do bólu. A kop się chłopie, kop.
Michał-kolejna osoba za burtą wtorek, 16-02-2016, 10:45:45
Krzysztof dobrze wie w co jest grane, tylko szkoda młodej osoby jaką jest Jacek.
PIKUŚ wtorek, 16-02-2016, 10:05:05
INFO 24 TO PORTAL LORDA KOSZTOWNEGO-NIE WIECIE O TYM?
Pikuś wtorek, 16-02-2016, 09:27:27
Pana jacka dopadło widać sumienie i atakuje. Swoją drogą co Miasto chce od tego stowarzyszenia? Przejąć je? Jacek Kąkol nie odróżnia, zdaje się, działalności jako osoba prywatna od działalności jako asystent burmistrza. A burmistrz nic, jak zwykle, nie widzi. To żenująca sytuacja. A poziom "dziennikarstwa" w wywiadzie na poziomie "-1"!
największy kawał wrogom wtorek, 16-02-2016, 09:18:18
zrobilibyście panowie /Kąkol i Jaroniec/,abyście się po prostu ZGODZILI - TO PODRZĘDNA TV WENCKIEGO NIE MOGŁABY JUŻ ROZNIECAĆ OGNIA, A TO WSZYSTKO ZA SPRAWĄ LORDA,KTÓRY WSZYSTKICH CHCE SKŁÓCIĆ
To wszystko jest ciekawe wtorek, 16-02-2016, 07:51:51
Bardzo ciekawe! Nasuwa się pytanie dlaczego pan Konkol będąc wiceprezesem Ruchu Sąsiedzkiego NIC nie wie działalności albo celowo wprowadza w błąd...
głowa do góry poniedziałek, 15-02-2016, 22:08:08
Mamy 2016 i skoro pan asystent chce rozwijać Ruch Sąsiedzki Remus to się w końcu zaangażuje i zorganizuje pikniki. Będzie dobrze się działo a TVK i Monitor dadzą relacje.
I o to chodziło?! poniedziałek, 15-02-2016, 21:59:59
No to teraz Jacku bardzo słychać o RUCHU! Czy wy młodzi ludzie możecie być kreatywni? Nie psuć nie swoje pomysły?
mam pytanie do jacka vel korka poniedziałek, 15-02-2016, 21:53:53
Czy statut Ruchu przewiduje organizowanie pikników tylko samodzielnie czy nie jest to określone?
Do poprzednika poniedziałek, 15-02-2016, 21:53:53
Nie wiem, co miał wnieść ten wulgarny wpis... Najglosniejsza działalnością Ruchu były pikniki sasiedzkie. Faktem jest, że po wyborach juz ich nie było. To po prostu fakt.
do Korka poniedziałek, 15-02-2016, 21:45:45
Czy tobie też sąsiad mówi jak masz ze swoją żoną w łóżku zabawiać się? Można to robić na wiele sposobów -nieprawdaż
Korek poniedziałek, 15-02-2016, 21:40:40
Czyli od czasu wyborów Ruch nie zorganizował żadnego pikniku sasiedzkiego. I o to chodzi, a nie o "uczestniczenie w imprezach".
a tego co pamietam poniedziałek, 15-02-2016, 21:27:27
to miasto NIC nie dało. Teraz w wywiadzie pan asystent Konkol (wiceprezes Stowarzyszenia Ruch ) mówi, że to wspaniała idea i będziemy ją rozwijać...czyli zakładał najpierw aby ja zniszczyć nie dając dofinansowania?
Ile? poniedziałek, 15-02-2016, 21:24:24
ano tyle zorganizował ile dostał środków z budżetu miasta. Pytam się asystenta Konkola ile miasto dało środków na Ruch Sąsiedzki Remus w 2015 roku?
do korka poniedziałek, 15-02-2016, 21:16:16
Jacek skończ
Korek poniedziałek, 15-02-2016, 20:44:44
Proszę o informacje ile pikników sasiedzkich Ruch Sasiedzki Remus zorganizował po wyborach.
też zauważyłem.... poniedziałek, 15-02-2016, 19:59:59
że wywiad z panem Kąkolem był ukierunkowany negatywnie,ale ja się nie dziwię.Pan Wencki ogarnął tv za czasów rządów wuja/nieudacznika a starostę bez wizji i jaj,który przez lata ganiał po sądach bo wbrew jego woli pracownicy interwencyjni wyremontowali mu dom.Kim jest pan K.Wencki??ano nikim.Wszyscy tytułują go Panem Redaktorem!!!!-to bardzo śmieszne,że nie prostuje tej nieprawdy.wywiad tendencyjny,zmanipulowany i zapewne nie rzetelny /skoro nie jest dziennikarzem to go uczciwość dziennikarska nie obejmuje/.Pytający pan Krzysztof uśmiecha się ironicznie.Dziwię się,że porządni,uczciwi ludzie chodzą na takie marne,złośliwe "przesłuchania"-niech sam siebie "przesłucha" i powie-ile kasy zagarnął z magistratu za czasów lorda/kosztownego-BO JA WIEM DOKŁADNIE
Zobaczcie poniedziałek, 15-02-2016, 19:41:41
jak łatwo opluć człowieka. Można zmanipulować informacje i podać półprawdy...można zniszczyć człowieka bez wysłuchania go...a prawda jest inna. Miałem Konkolka za innego człowieka.
Ollllala poniedziałek, 15-02-2016, 19:28:28
no to trochę inaczej wygląda niż w tym wywiadzie Konkola w TVK. Jeśli to prawda to Konkol się ośmieszył i stracił wiarygodność.
Do Jacka Konkola poniedziałek, 15-02-2016, 19:20:20
Wstyd! Będąc zastępcą Prezesa aby NIE wiedzieć, że Ruch Sąsiedzki brał udział w 10 imprezach? Aby nie zaprzeczyć (być może nieświadomym) stwierdzeniom, że RUCH robił kiełbaski na wybory? WSTYD panie Jacku.
Komentuj na bieżąco + dodaj wpis
nie udało się Wyślij

Co Cię gryzie ?

Masz problem i nie wiesz jak sobie z nim poradzić albo masz ciekawą informację
i chcesz się nią podzielić ?

Napisz do nas >>

Możesz liczyć na naszą reakcję !

Co o tym myślisz ?

Czy miasto i gmina Kościerzyna powinny opuścić ZGW?

Głosuj

Facebook - lubię to