Takie cuda, tylko w gminie…

Takie cuda, tylko w gminie…
fot. Zasoby internetu

Wścibski Ryszard | 08-03-2017 21:19:19

..."najkrótsza sesja nowoczesnej Europy"

Wielokrotnie już pisaliśmy o Gminie Kościerzyna w kategorii jej „sukcesów", którymi niewątpliwie wyróżnia się na tle innych samorządów.  Ostatnio gmina była pierwsza w rankingu NAJ-bogatszej gminy, biorąc pod uwagę jej dochody. Dzisiaj wskażemy kolejna kategorię w której ponownie jest NAJ...

Dzięki możliwościom zapoznania się z kolejnymi protokołami sesji Rady Gminy, o które niestety musieliśmy się głośno na łamach „MK" dopominać, możemy wskazać kolejny absurd dotyczący jej organizacji.

Z wielką ciekawością zajrzeliśmy do nowych protokołów, które niedawno się tam pojawiły i nie wiemy, czy po ich lektorze mamy się śmiać, czy płakać? ->>> http://www.koscierzyna.pl/getattachment/BIP/BIP-Urzad-Gminy-Koscierzyna/home/Rada-Gminy/Protokoły-z-sesji/Protokoł-Nr-XII-02-12-2016.pdf.aspx   

Okazało się, że sesja Rady Gminy w dniu 2 grudnia br. trwała... 5 minut!? Tak, „Wysoka Rada" zebrała się, aby obradować przez 300 sekund?! Gdyby ktoś nie wierzył, albo nie skorzystał z powyższego linku, to zamieszamy cały protokół poniżej:

„Protokół Nr XII/2016

z Sesji Nadzwyczajnej Rady Gminy Kościerzyna

z dnia 2 grudnia 2016 roku

od godziny 10.20 do godziny 10.25

Stan radnych Rady Gminy - 15 

Obecnych na sesji w trakcie głosowań - 14

Sesja Rady Gminy rozpoczęła się o godzinie 10.20 na sali posiedzeń Urzędu Gminy. Podczas posiedzenia uczestniczyło 14 radnych zgodnie z listą obecności zał. 1. W trakcie sesji udział wzięli, Wójt Grzegorz Piechowski, Skarbnik Edmund Ostrowski, Radca Prawny Aneta Kostka i Barbara Jankowska - Dyrektor ZOGK.

Ad.1

Otwarcia Sesji Rady Gminy Kościerzyna dokonał Przewodniczący Rady Gminy Kościerzyna Andrzej Bober, który powitał wszystkich zgromadzonych.

Przewodniczący stwierdził prawomocność sesji.

Ad. 2

M. Żurek „Jedno pytanko się urodziło. Pani Dyrektor przedstawiała, omawiała to przedszkole i wspomniała, że oprócz tego przedszkola będą badania dla dzieci. Zrozumiałem, że dla wszystkich dzieci z przedszkoli, a to jest zapisane, że dla dzieci z przedszkola z Wielkiego Klincza, Nowego Klincza i Skorzewa.

B. Jankowska powiedziała, że badania dla dzieci będą przeprowadzone we wszystkich przedszkolach.

ad. a)

Uchwała w sprawie zmiany budżetu na 2016 rok.

Przewodniczący Rady Gminy poinformował, że treść przedstawionej uchwały na wszystkich stałych komisjach została zaopiniowana pozytywnie. 

W związku z brakiem uwag do projektu uchwały Przewodniczący Rady Gminy przedstawił projekt uchwały oraz przeprowadził głosowanie w sprawie zmiany budżetu na 2016 rok.

W wyniku głosowania (14 radnych głosujących), głosów: za - 14

w związku z powyższym uchwała Nr XI/200/16 z dnia 02 grudnia 2016 roku Rady Gminy Kościerzyna została podjęta jednogłośnie. (zał. nr 2)  

ad. b)

Uchwała w sprawie zatwierdzenia do realizacji projektu „Dobre przedszkola w Gminie Kościerzyna" współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Przewodniczący Rady Gminy poinformował, że treść przedstawionej uchwały na wszystkich stałych komisjach została zaopiniowana pozytywnie. 

W związku z brakiem uwag do projektu uchwały Przewodniczący Rady Gminy przedstawił projekt uchwały oraz przeprowadził głosowanie w sprawie zatwierdzenia do realizacji projektu „Dobre przedszkola w Gminie Kościerzyna" współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W wyniku głosowania (14 radnych głosujących), głosów: za - 14

w związku z powyższym uchwała Nr XI/201/16 z dnia 02 grudnia 2016 roku Rady Gminy Kościerzyna została podjęta jednogłośnie. (zał. nr 3)

Ad. 3

Na tym Sesja Rady Gminy Kościerzyna została zakończona o godzinie 10.25."

 

Mamy wrażenie, że czytanie tego protokołu zajęło więcej niż 5 minut, ale skoro w protokole w kilku miejscach zaznaczono czas trwania, to wypada nam przyjąć,  że była to „najkrótsza sesja nowoczesnej Europy"! Może warto ten sukces nagłośnić, aby należycie doceniono ten wysiłek radnych z gminy? Może trafią się światowe nagrody i wyróżnienia? Może to nawet rekord świata, czy chociażby rekord Guinnessa?

Po krótkim zastanowieniu się dostrzegamy jeszcze jedną kategorię, w której gmina może zyskać dzięki tej sesji prymat. Widomo, że radni w gminie otrzymują za swoją ciężką pracę na sesji wynagrodzenie w formie diet, której wysokość wynosi średnio 695 zł.

Skoro w ciągu miesiąca spotykają się średnio na 2 sesjach i 2 „wspólnych posiedzeniach komisji stałych" , to można obliczyć, że za jedno takie spotkanie otrzymują... 175 zł. A w przypadku tej sesji za 5 minut wytężonej i odpowiedzialnej pracy!

To chyba NAJszybciej i NAJefektywniej wydane pieniądze z gminnej, czyli publicznej kasy.

Liczymy, że to nie ostatnie NAJ w tej gminie...

Wścibski Ryszard 

 

 

« powrót do Aktualności

Wyraź swoją opinię (4 opinie)

nie udało się Klikając 'wyślij' akceptujesz regulamin wysyłania opinii. Wyślij
ciekawy... piątek, 10-03-2017, 09:43:43
W polityce nie ma nic za darmo.Jest zawsze coś za coś.Ciekawe co gmina dostaje od powiatu w zamian?A może ktoś z urzędu gminy ?Coś w tym musi być bo nikt na to nie reaguje i na to przyzwala.
??? 94 dni! piątek, 10-03-2017, 09:32:32
Mnie zastanawia jedno. Co takiego się stało, że na publikację dwóch stron protokołu z 02 grudnia czekaliśmy 94 dni, co stanowi 3 miesiące i 4 dni?! Czy na tym polega ta Grześkowa transparentność?
NAJBARDZIEJ TAJEMNICZE ZEBRANIA WIEJSKIE czwartek, 09-03-2017, 19:13:13
ZA BYŁEGO WŁODARZA NA PRAWIE KAŻDYM ZEBRANIU WIEJSKIM UCZESTNICZYŁ RADNY POWIATU _ WŁODARZ NA ZADANIA WŁASNE POWIATU CZY MIASTA PRZEZNACZAŁ SYMBOLICZNE GROSZE !!!!! ZA OBECNEGO WŁODARZA NIE ZOBACZYSZ RADNEGO POWIATU _CHYBA SIĘ JAKIŚ ZAPAŁĘTA _ ALE ZA TO NA ZADANIA WŁASNE POWIATU CZY MIASTA _ OCZYWIŚCIE KOSZTEM INWESTYCJI GMINNYCH _ PRZEZNACZA SIĘ MILIONY ZŁOTYCH !!!!! CIEKAWE KTO W GMINIE SKŁADA TE OFICJALNE WNIOSKI ? TAJEMNICĄ POLISZYNELA JEST,ŻE TA OSOBA KTÓRA JE SKŁADA NA PEWNO JEST BARDZO BLISKO ZWIĄZANA Z KIMŚ ZE STAROSTWA ! CIEKAWE KTO TO TAKI ?
bn czwartek, 09-03-2017, 11:50:50
Gmina po prostu przyspiesza a zobaczycie jak przed wyborami rusza z kopyta z drogami,boiskami itd.
Komentuj na bieżąco + dodaj wpis
nie udało się Wyślij

Co Cię gryzie ?

Masz problem i nie wiesz jak sobie z nim poradzić albo masz ciekawą informację
i chcesz się nią podzielić ?

Napisz do nas >>

Możesz liczyć na naszą reakcję !

Co o tym myślisz ?

Czy miasto i gmina Kościerzyna powinny opuścić ZGW?

Głosuj

Facebook - lubię to