W „śmieciowym” związku...

W „śmieciowym” związku...
fot. Zasoby Internetu

Wścibski i Dociekliwy | 12-04-2017 20:35:35

…"nieoczekiwana zmiana miejsc"!

Staramy się na bieżąco przekazywać naszym czytelnikom i sympatykom wszelkie informacje dotyczące Związku Gmin Wierzyca. Tym razem mamy wieści dotyczące zmian personalnych w ZGW, o których jest cicho, wydaje się nam, że nawet za cicho…

Źródłem naszej wiedzy jest oficjalna strona internetowa ZGW, na której niedawno opublikowano uchwały Walnego Zgromadzania Związku obradującego w dniu 28 marca br. "pod światłym kierownictwem" naszego ulubionego włodarza - wójta Piechowskiego ->>>  http://www.zgwierzyca.pl/index.php?str=uchwalyZgro

I chociaż minęło już kilka dni od tego wydarzenia, to jak na razie trudno szukać informacji o tym fakcie w naszej lokalnej przestrzeni medialnej. A i sami uczestnicy tego gremium też "nie puścili jeszcze farby". Zastanawiamy się głośno, czy decyzje podejmowane przez Zgromadzenie nie były warte uwagi, czy może są inne powody tego milczenia?

Z naszego punktu widzenia najistotniejsza informacja to rezygnacja z pełnienia funkcji przez wszystkich Członków Zarządu ZGW! Na czele Zarządu od 26 sierpnia 2015 r. stał pan Krystian Kamień (przed nim od 10 lutego 2015 r. funkcję tę pełnił pan Wojciech Pomin). Wraz z przewodniczącym rezygnacje złożyli pozostali członkowie Zarządu tj. pan Sławomir Czechowski i… burmistrz Michał Majewski ->>> http://www.zgwierzyca.pl/uchwaly/2017_u110.pdf

Faktycznie rezygnację złożył sam przewodniczący Zarządu Krystian Kamień, jednak zgodnie ze statutem ZGW, jest to równoznaczne z rezygnacją i odwołaniem pozostałych Członków Zarządu. Powodem złożenia rezygnacji przez przewodniczącego były "względy osobiste i zdrowotne", jak "wieść gminna niesie". W niektórych kręgach mówi się, że były to raczej powody związane "z nieciekawą sytuacją związku".

W tym momencie wyrażamy swoje zdziwienie, że Zgromadzenie ZGW "pod światłym kierownictwem" wójta Piechowskiego przyjęło rezygnację Przewodniczącego Zarządu, zanim ten złożył sprawozdanie z wykonania budżetu związku za 2016 r. i zanim Zgromadzenie udzieliło Zarządowi absolutorium za ten okres? To trochę dziwne, bo przecież pod koniec marca nic nie stało na przeszkodzie, aby ustępujący Zarząd "się sprężył" i takie sprawozdanie za ubiegły rok przygotował? Dla swojego spokoju, tak na wszelki wypadek.

Widać, członkowie Zgromadzenia Związku nie mieli takich wątpliwości i rezygnację całego Zarządu przyjęli. Konsekwencją tej decyzji był wybór nowego przewodniczącego w osobie pana Marcina Nowaka. Inna sprawa, że wyboru dokonano bez drogi konkursowej, co w przypadku tego związku jest tradycją.

Chociaż należy wspomnieć, że zanim wybrano pana Krystiana Kamienia, to Zgromadzenie Związku ochoczo (24 lipca 2015 r.) przystąpiło do powołania komisji Konkursowej, której zadaniem było opracowanie regulaminu konkursu i wdrożenie całej procedury konkursowej ->>> http://www.zgwierzyca.pl/uchwaly/2015_u36.pdf Jednak, nie wiedzieć dlaczego, Zgromadzenie Związku ostatecznie uchyliło swoją pierwotną uchwałę (11 sierpnia 2015 r.) i ostatecznie dokonało wyboru na Przewodniczącego w drodze bezkonkursowej ->>> http://www.zgwierzyca.pl/uchwaly/2015_u40.pdf

Może tak jest i łatwiej i szybciej, ale niestety mało transparentnie, co należy wytknąć największemu zwolennikowi tego sposobu postepowania w samorządach - wójtowi Piechowskiemu, a zarazem Przewodniczącemu Zgromadzenia Związku, który odpowiada za prace tego organu.

Po wyborze Przewodniczącego Zarządu, oczywiście również w drodze bezkonkursowej, Zgromadzenie wybrało także pozostałych Członków Zarządu w osobach pana Janusza Koseckiego (burmistrza miasta Skórcz) i pana… Zdzisława Radelskiego (radnego miasta Kościerzyna).

Podziwiamy instynkt samozachowawczy burmistrza Majewskiego, który przy pierwszej nadarzającej się okazji opuścił władze ZGW i trochę dziwimy się panu Zdzisławowi Radelskiemu, że zdecydował się uczestniczyć (i to jako zastępca pana Marcina Nowaka) we władzach wykonawczych ZGW? Oczywiście nie odmawiamy panu Radelskiemu wiedzy i umiejętności, bo z powodzeniem od wielu lat zarządza dużą i uznaną firmą. "Kładzie jednak na szali" swój autorytet i nie wiadomo, czy pełnienie tej funkcji go trochę "nie nadszarpnie", bo to już 3 przewodniczący i 3 zarząd, a problemy ZGW wciąż takie same?

Życzymy oczywiście Panu Zdzisławowi Radelskiemu powodzenia na nowym stanowisku, a mieszkańcom niższych opłat, bo tego można oczekiwać od nowego prężnego Zarządu!

 

Wścibski i Dociekliwy    

 

PS.

Należy jeszcze dodać, że w związku z odejściem w tym roku ze związku 9 samorządów i ich zapobiegliwych włodarzy, wystąpiła konieczność uzupełnienia kadrowego na innych stanowiskach we władzach ZGW ->>>  http://www.zgwierzyca.pl/uchwaly/2017_u109.pdf ; http://www.zgwierzyca.pl/uchwaly/2017_u108.pdf

« powrót do Aktualności

Wyraź swoją opinię (7 opinii)

nie udało się Klikając 'wyślij' akceptujesz regulamin wysyłania opinii. Wyślij
NADAL TYLKO PAZERNY TRANSPARENTNY ! piątek, 14-04-2017, 10:02:02
Majewski-to Twoja pierwsza normalna decyzja.Może to dopiero pierwszy krok do wyjściaz ZGW ????? BRAWO!!!
domyslny z mista czwartek, 13-04-2017, 12:50:50
Tak cicho jest o tym ZGW w naszych lokalnych mediach, bo wolą siedzieć cicho ci nasi przedstawiciele w ZGW? Po co rozgłos i od razu wzrośnie presja społeczna na nich :-)
MIeszkaniec czwartek, 13-04-2017, 12:12:12
Dobrze, że p. Radelski jest w tym zarządzie, bo bedzie mógł spełnić swoje obietnice wyborcze - nizsze ceny za śmieci!
ZDZICHO czwartek, 13-04-2017, 10:52:52
JAK PAN BÓG CHCE KOGOŚ UKARAĆ TO NAJPIERW MU ROZUM ODBIERA I TO JEST TEN PRZYPADEK
Radelski idzie na burmistrza czwartek, 13-04-2017, 06:44:44
ma parcie na "stołek"
? środa, 12-04-2017, 23:29:29
Radelski dreptał, dreptał i po paru latach sobie wydreptał; widać bardzo mu zależało.
ale skucha środa, 12-04-2017, 21:36:36
skÓrcz
Komentuj na bieżąco + dodaj wpis
nie udało się Wyślij

Co Cię gryzie ?

Masz problem i nie wiesz jak sobie z nim poradzić albo masz ciekawą informację
i chcesz się nią podzielić ?

Napisz do nas >>

Możesz liczyć na naszą reakcję !

Co o tym myślisz ?

Czy miasto i gmina Kościerzyna powinny opuścić ZGW?

Głosuj

Facebook - lubię to