W "transparentnej" gminie…

W "transparentnej" gminie…
fot. Zasoby Internetu

Obserwator | 10-04-2017 19:38:38

…z "transparentnym" wójtem

Mieli być tacy transparentni, tacy przejrzyści. Wręcz wzór cnót wszelakich. A wyszło jak zawsze. Okazuje się, że bieżące informowanie mieszkańców gminy, o tym co dzieje się na sesjach Rady Gminy jest chyba ponad siły Urzędu Gminy i „dźwigającego” na swych barkach ten obowiązek wójta Piechowskiego. Najlepszym przykładem są protokoły z sesji…

Zaglądamy dzisiaj, 10 kwietnia br., na strony Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Kościerzyna (http://www.koscierzyna.pl/bip.aspx ). Interesują nas protokoły z sesji Rady Gminy, bo przecież tam znajdują się najważniejsze informacje o tym, co robią radni, jaka jest ich aktywność.  Czeka nas jednak niespodzianka i rozczarowanie. Ostatnim protokołem jaki zobaczymy (na dzień 10 kwietnia 2017 r.) jest ten z Sesji Nadzwyczajnej Rady Gminy z dnia… 2 grudnia 2016 roku (Protokół Nr XII/2016).

Tymczasem odbyły się już sesje w dniach:

· 09 grudnia 2016 r.;

· 29 grudnia 2016 r.;

· 03 lutego 2017 r.;

· 24 lutego 2017 r.;

· 03 marca 2017 r.;

· 30 marca 2017 r.

Sześć sesji! Niedługo święta, a dwóch protokołów z grudnia 2016 roku, i czterech z 2017 r. jeszcze nie ma. Widać to wysiłek ponad możliwości Urzędu, Gminy i samego pana wójta Piechowskiego.

W tekście „Oszczędny wójt Piechowski...” z dnia  10 listopada 2016 r. (http://www.monitor-koscierski.pl/oszczedny_wojt_piechowski,pnews,1047.html )  informowaliśmy w Monitorze Kościerskim, że:

…Urząd Gminy zatrudnia najwięcej, bo 43 pracowników (na 44 etatach)… Razem, „na chwałę" wójta, pracuje w Urzędzie Gminy i jednostkach 119 pracowników (w tym wójt).”.

Pytaliśmy również, wówczas nieco złośliwie, ale jak się okazało słusznie i merytorycznie:

                               „ …Czy daje radę? On  i 118 pracowników?!”.

Widocznie 43 pracowników, na 44 etatach (o ile się nic nie zmieniło), a w tym: wójt, jego zastępca, sekretarz w samym Urzędzie Gminy, a nawet  118 plus wójt,  we wszystkich jednostkach, to zdecydowanie za mało by na bieżąco (transparentnie!) zamieszczać protokoły z sesji.

Panu wójtowi G. Piechowskiemu i przewodniczącemu A. Bober przypominamy, że  w Gminie Kościerzyna obowiązuje Statut Gminy, który stanowi: http://www.koscierzyna.pl/BIP/BIP-Urzad-Gminy-Koscierzyna/home/pliki/statut-Gminy-Koscierzyna.aspx

"§ 18

1. Z każdego posiedzenia rady sporządza się protokół, który powinien zawierać :

- numer, datę i miejsce posiedzenia oraz numery uchwał;

- stwierdzenie prawomocności posiedzenia;

- nazwiska nieobecnych członków rady (usprawiedliwionych i nieusprawiedliwionych) oraz nazwiska osób delegowanych na posiedzenie z urzędu;

- stwierdzenie przyjęcia protokołu z poprzedniego posiedzenia;

- zatwierdzenie porządku obrad;

- przebieg obrad, streszczenie przemówień i dyskusji oraz teksty zgłaszanych wniosków i uchwalonych wniosków;

- czas trwania posiedzenia;

- podpis przewodniczącego.

2. Protokół sporządza pracownik Urzędu Gminy.

3. Protokoły numeruje się cyframi rzymskimi, a uchwały arabskimi.

4. Nowa numeracja zaczyna się z początkiem każdego roku kalendarzowego, zaś nowa numeracja uchwał rozpoczyna się z początkiem nowej kadencji rady."

 

I przypominać jeszcze będziemy…

 

 

Obserwator

« powrót do Aktualności

Wyraź swoją opinię (5 opinii)

nie udało się Klikając 'wyślij' akceptujesz regulamin wysyłania opinii. Wyślij
Pazerni i zakłamani zdrajcy podobno z jednego miotu ? środa, 12-04-2017, 09:11:11
Do poniżej;to nie tylko Majewski i Żurawska ale zapomniałeś o Piechowskim ! Ten też ma wiele na sumieniu!Jedna z tych osób to nawet potrafi się przebrać w ornat i ogonem do Mszy dzwonić !
Gmina wtorek, 11-04-2017, 16:06:06
Kolejna afera?: Czy to prawda, że mąż pani pedagog szkolnej, jednej ze szkół w Kościerzynie został zatrzymany za dilerkę? Przecież to większa afera niż z "naszymi" pięściarzami! info: http://www.tvn24.pl/atak-w-szpitalu-napastnik-ranil-dwie-osoby,729161,s.html skarbnik: Grzegorz bardzo kosztowny lecz pozostali niewiele tańsi Posel: Mrowiński z Szenajdy poszedł na uklad z wadzą. Czy to ma coś wspólnego z p. Zwiercan. ? do Janek z Kiszewy: Tak masz racje Janta był bardzo naiwny ,ale że ma aż z takimi zdrajcami to trudno było przypuszczać. Podobnie Burmistrz Majewski też zdradził tych co go zrobili Burmistrzem precz z janciorem: oszołom z Dziemian teraz dymi na MK do Janek z Kiszewy: Swoją drogą się dziwię,że Pan Janta dał jej się nabrać i zrobił ją starostą tak samo jak tego Ossowskiego starego komucha lenia i nieroba janek: I Żurawskiej tak samo myślę ,iż Ona sobie z tego zdaje sprawę .Drugi raz jej się nikogo nie uda nabrać gdyż każdy będzie wiedział jaka to nieuczciwa baba Zadowolony wyborca: Dzisiaj licznik wyborczy przeskoczył na 5-tkę z przodu! Tyle jeszcze pozostało do porządzenia wójtowi Piechowskiemu :-)
44 wtorek, 11-04-2017, 11:46:46
Jest tylu pracowników, że trudno wybrać kto ma robić protokoły. Wszyscy bardzo chcą, a Piechowski nie chce nikogo urazić i waha się kogo wybrać.
TO TAKIE PROSTE ... wtorek, 11-04-2017, 09:35:35
A może są zajęci usuwaniem papierów które by mogły ich skompromitować? Innego wytłumaczenia nie ma !
Protokoły wtorek, 11-04-2017, 08:10:10
Pewnie wójt, zastępca , sekretarz i skarbik za mało zarabiają. Dlatego tak wolno pracują.
Komentuj na bieżąco + dodaj wpis
nie udało się Wyślij

Co Cię gryzie ?

Masz problem i nie wiesz jak sobie z nim poradzić albo masz ciekawą informację
i chcesz się nią podzielić ?

Napisz do nas >>

Możesz liczyć na naszą reakcję !

Co o tym myślisz ?

Czy miasto i gmina Kościerzyna powinny opuścić ZGW?

Głosuj

Facebook - lubię to