W transparentnej Gminie Kościerzyna - cz.7...

W transparentnej Gminie Kościerzyna - cz.7...
fot. Zasoby Internetu

Grupa Kreatywna | 23-02-2017 19:31:31

...jest promyk nadziei!

Pewni nasi Czytelnicy mogą już czuć przesyt tematem braku dostępu do informacji publicznej, a w szczególności do protokołów z posiedzeń Rady Gminy, pojawił się jednak promyk nadziei (może w związku ze zbliżającą się wiosną), więc jest dobra sposobność,  aby temat kontynuować...

To prawda, że już kilkakrotnie pisaliśmy na temat dziwnej sytuacji z nie zamieszczaniem w Biuletynie Informacji Publicznej protokołów z odbytych posiedzeń Rady Gminy. Zastanawialiśmy się, czy to niedbalstwo, czy celowe działanie? Niestety, do dzisiaj nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie, jednak sytuacja w tym względzie wyraźnie się zmieniła.  

Na ostatniej sesji Rady Gminy (3 lutego br.) przyjęto, nie jeden, a dwa zaległe protokoły! Co prawda później nastąpiły „bliżej nieokreślone trudności" z zamieszczeniem ich w BIP-ie, bo zostały opublikowane dopiero 9 lutego br., czyli po 6 dniach od momentu ich przyjęcia. To jednak mała niedogodność w porównaniu z czasem potrzebnym na napisanie tego dokumentu, który wynosił ponad 4 miesiące. http://www.koscierzyna.pl/BIP/BIP-Urzad-Gminy-Koscierzyna/home/Rada-Gminy/Protokoły-z-sesji.aspx

Z informacji wynikających z BIP-u wynika jednoznacznie, że osobą wprowadzająca te informacje była p. sekretarz K. Knopik. Rozumiemy, że pani sekretarz (chociażby z racji aktywnego wypełniania funkcji radnej miejskiej i Prezesa Kaszubskiego Instytutu Rozwoju) jest osobą bardzo zajęta i nie ma czasu na sprawy błahe, a tym bardziej priorytetowe dla „Monitora Kościerskiego". Mamy więc małą radę. Trzeba upoważnić wybranego pracownika Urzędu Gminy (jednego z 44) i zdjąć z siebie ten zbyteczny obowiązek.

Mimo wszystko, wyrażamy swój podziw i uznanie, bo już w lutym 2017 roku będziemy mogli zapoznać się z przebiegiem sesji, które odbyły się... 29 września 2016 i 4 listopada 2016 r. Nasze uznanie i podziw jest tym większy, że na najbliższą sesję (3 marca br.) zaplanowano przyjęcie kolejnych 2 zaległych protokołów! I tym sposobem, zapewne już na Wielkanoc, będziemy wiedzieli, jak debatowano nad budżetem gminy w grudniu ubiegłego roku!

Domyślamy się, że takie przyspieszenie możemy zawdzięczać wójtowi G. Piechowskiemu, któremu nasze ciągłe „docinki" przestały się podobać? Ostatecznie, to właśnie G. Piechowski deklarował, że za jego kadencji wszystko w gminie będzie przejrzyste i transparentne! Cieszymy się, że trochę w tym wójtowi pomagamy i dzięki temu, jak skończy za 632 dni swoje urzędowanie, chociaż tą jedną swoją deklarację przedwyborczą spełni!  

Po to, aby przekonać Czytelników, jaką kopalnią ciekawych informacji z pracy rady są protokoły, to jeszcze zanim przejdziemy do nowych protokołów, zacytujemy kilka fragmentów tego z 7 września 2016 r.

Tytułem wprowadzenia, poniższy fragment dotyczy dyskusji na sesji nad tym, czy gminne dożynki powinny odbywać się w sobotę, czy może w niedzielę...

 

„M. Seyda „Padają głosy, żeby może, tak jak tutaj Pani Bożena Cieszyńska organizowała w Kaliskach, może zastanowić się nad tą pierwszą niedzielą września. Może to powinna być sobota, pierwsza sobota września."

Wójt „Ja to proponowałem, powiedziano mi, że tradycją Gminy Kościerzyna jest niedziela. Ja to proponowałem. Oczywiście, że tak. Ja jestem absolutnie za tym, żeby to było w sobotę. Co więcej, patrząc nawet na zabawę wiejską, to jest lepiej, bo to nie jest z niedzieli na poniedziałek, tylko soboty na niedzielę. To jest lepiej. Ale jak ja o tym mówiłem, to byłem strofowany, hola, hola, tutaj jest tradycja w niedzielę. Ale OK. Jest nas niewielu, czyli zgadzamy się z tym, że będziemy o tym rozmawiać i będzie to w sobotę. Ja jestem za."

M. Seyda „Czyli kolejny mój wniosek po naradzie z grupą Radnych, to zastanowić się nad tym, czy nie powinny być organizowane w przyszłości dożynki w pierwszą sobotę września. Nie dlatego, że akurat w pierwszą niedzielę był dzień taki deszczowy, ale sobota jest na pewno lepszym dniem z punktu widzenia chociażby samej zabawy, udziału w zabawie."

Wójt „Tak nie mówmy ze względu na deszcz, bo jak będzie padał deszcz, to powiedzą, ale żeście wybrali."

Ad. 8

Na tym Sesja Rady Gminy Kościerzyna została zakończona o godzinie 17.25.

   

A my kończymy tym optymistycznym akcentem i życzymy, że jak już będą dożynki gminne w sobotę, to żeby tylko nie padało! Bo winny będzie wójt Piechowski.

Grupa Kreatywna 

 

 

« powrót do Aktualności

Wyraź swoją opinię (6 opinii)

nie udało się Klikając 'wyślij' akceptujesz regulamin wysyłania opinii. Wyślij
Promyk nadziei , 26-02-2017, 11:11:11
to zaświtał, kiedy prezes podjął decyzje o kadencyjności wójtów i burmistrzów. Więc czy się komu podoba czy nie Piechowski powoli pakuje walizki:-) Trzeba wybrać tylko dobrego następcę.
Już czas na prawdziwą zmianę ..... piątek, 24-02-2017, 19:22:22
Przeżyliśmy desant pseudo masarzysty-plagiatora,przeżyjemy spad deski sedesowej z Bajdocji.Wyborco w najbliższych wyborach nim zdecydujesz na kogo zagłosujesz sprawdź czy Twój kandydat nie był; TW , OZI , UB , SB czy aktywnym KOMUCHEM . Pamiętaj,że pociotki,znajomi królika a także ich drugie i trzecie pokolenie jest od nich po stokroć gorsze,fałszywe i bardziej przebiegłe.To oni żyli w dobrobycie i zakłamaniu i zrobią wszystko by ten aktualny tj STARY UKŁAD utrzymać.Pamiętaj o tym i nie daj się zwieźć.
POLONISTA piątek, 24-02-2017, 12:25:25
MASAKRA-WYPOWIEDZI PROF.SEYDY I MGRA WÓJTA- PAŁA !!!! CZY ONI NIE POTRAFIĄ MÓWIĆ PRAWIDŁOWĄ POLSZCZYZNĄ?????????
ALE PLAMA - tak wybraliście piątek, 24-02-2017, 11:11:11
Panie Piechowski wstydu oszczędź, już ni tylko my ale Pana rodzina i wieś z Pana "leje" (czyt. śmieje) jak ten potrzebny rolnikom deszcz
Dożynki dożynkami ale rozpoczął się wyścig szczurów ..... piątek, 24-02-2017, 10:14:14
Czekamy na deklaracje nowych - oddanych dla gminy dobrych kandydatow takich jak np ; Skorzewo-L.PRZEWODOWSKA , W.Klincz - A.MALISZEWSKI , Łubiana - M.MARSZEWSKI i liczę na to ,że zgłosi się ich jeszcze wielu.KLANY TKACZYKOWE I TRANSPARENTNYCH KUZYNÓW JUŻ CZAS WYSŁAĆ ICH NA GMINNE CMENTARZYSKO HISTORII KTÓRE I TAK JEST JUŻ ZAKŁAMANE .
rolnik wkurw.. czwartek, 23-02-2017, 22:04:04
jak wojt robi dożynki w sobotę to ja jeszcze zap... napolu i nie mam czasu byc na moim swięci. w niedziele to robicie zabawę dla miastowych i nie nazywajcię tego dożynkami debile .Chcecie wytrzezwieć przed poniedziałkiem 1
Komentuj na bieżąco + dodaj wpis
nie udało się Wyślij

Co Cię gryzie ?

Masz problem i nie wiesz jak sobie z nim poradzić albo masz ciekawą informację
i chcesz się nią podzielić ?

Napisz do nas >>

Możesz liczyć na naszą reakcję !

Co o tym myślisz ?

Czy miasto i gmina Kościerzyna powinny opuścić ZGW?

Głosuj

Facebook - lubię to